آیا ناسا بر ردپای فضایی ها در مریخ سرپوش گذاشت؟ – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی

ناسا سال ها است در حال کاوش در سطح مریخ است و به این منظور کاوشگرهایی از جمله «فرصت» و «کنجکاوی» را به سیاره سرخ ارسال کرده

البته ناسا نیز به این ادعا پاسخ داده. این آژانس فضایی اعلام کرده نشانه هایی که به ادعای دی گریگوریو ردپای فضایی ها به نظر می رسند، در واقع بسیار کوچک هستند. اندازه این موارد در واقع در حد دانه های کنجد هستند. کارشناسان ناسا اعتقاد دارند که این اشکال در اثر شکل گیری کریستال ها روی سطح صخره ای ایجاد شده اند. ناسا همچنین اشاره کرده که مشابه با این کریستال ها روی زمین نیز تشکیل می شوند.

در این مورد «سانجیو گوپتا» از تیم دانش کاوشگر کنجکاوی در مریخ اعلام کرده که این اشکال خصوصیاتی مشابه با کریستال های گچی دارند که در شرایطی شکل می گیرند که نمک در آب ته نشین شود. مشابه با ته نشین شدن نمکی که در اثر خشک شدن دریاچه ها در زمین ایجاد می شود.

علی رغم اینکه توضیحات ناسا قانع کننده به نظر می رسد ولی دی گریگوریو همچنان قانع نشده و قصد دارد در سال جاری میلادی به منظور قانع کردن دانشمندان، کنفرانسی برگزار کند.

ناسا سال ها است در حال کاوش در سطح مریخ است و به این منظور کاوشگرهایی از جمله «فرصت» و «کنجکاوی» را به سیاره سرخ ارسال کرده. علی رغم اینکه به نظر می رسد تاکنون نشانه هایی از فرا زمینی ها روی این سیاره یافت نشده، به تازگی یکی از محققان ادعا کرده که ناسا روی مسائل سرپوش گذاشته و در واقع در یکی از تصاویر منتشر شده توسط این آژانس فضایی نشانه هایی از ردپای موجودات فضایی کشف شده است.

«بَری دی گریگوریو» محققی از دانشگاه باکینگهام ادعا کرده که در یکی از تصاویر منتشر شده توسط ناسا فسیل هایی از نشانه های فضایی ها را یافته. به گفته محقق مذکور تصویری که توسط ناسا منتشر شده نشان دهنده دندانه هایی است که در واقع فسیل هایی هستند که نشان از نوعی زندگی فضایی در سیاره سرخ دارند.

یادآوری می کنیم که پیش از این نیز مریخ نورد «کنجکاوی» با یافتن یک سنگ غیر عادی، کنجکاوی دانشمندانی از جمله دی گریگوریو در مورد احتمال پیدا شدن یک فسیل در این سیاره را بر انگیخته بود.


اخبار مرتبط

 • بعد از «سروش» نوبت به «بله» رسید؛ دو پیام‌رسان ایرانی از اپ استور اپل حذف شدند + سپاهان با توپ پر به نقل و انتقالات می‌آید! – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • لیپ موشن ارزان‌ترین هدست واقعیت افزوده را طراحی می‌کند؟ – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • کلونی دیگر از اسنپ‌چت؛ اینستاگرام قابلیت Nametag را آزمایش می‌کند – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • لزوم بازنگری تعریف رده‌بندی شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور، استارتاپ‌ها نادیده گرفته نشوند – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • پهپاد ۲۰ هزار دلاری روسی در اولین پرواز نابود شد [تماشا کنید] – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • بهشت از نوع خودرویی؛ گردهمایی ۳۵۰ سوپر اتومبیل در انگلستان برگزار شد [تماشا کنید] – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • قیمت، شرایط و ابهامات خرید پیش فروش سکه طلا از امروز – روزیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • اعلام رقم پیشنهاد لاتزیو به سردار آزمون + دادگاهی در روسیه حکم به فیلترینگ فوری پیام‌رسان تلگرام در این کشور داد – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *