داروی آزمایشی سرطان، چربی انباشته درون رگ های بدن را هم از بین می برد – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی

یکی از داروهایی که برای درمان سرطان پستان و دیابت ساخته شده بود، اثرات جانبی غیر منتظره و جالبی را از خود نشان می دهد

این دارو می تواند گرفتگی عروق که عامل اصلی سکته های قلبی است را درمان کند

Trodusquemine که در حال حاضر مراحل آزمایش نهایی را برای درمان سرطان پستان و دیابت پشت سر می گذارد، هیچگاه به عنوان داروی ضد تصلب شرایین مطرح نبوده است اما محققین دانشگاه آبردین اسکاتلند آن را روی موش های مبتلا به آترواسکلروزیس تست کردند و دیدند که نه تنها می تواند پلاک های چرب درون شریان ها را از بین ببرد، بلکه این اثر را تنها با یک دُز ایجاد می کند.

آترواسکلروزیس به خاطر جمع شدن پلاک های کلسترول روی دیواره شریان ها به وجود می آید. این لایه به مرور سخت تر شده و فضای داخل رگ را باریک تر می کند، تا اینکه نهایتاً جریان خون اکسیژن دار در بدن را مختل کرده و به مشکلات عدیده جسمانی می انجامد.

این بیماری که به خاطر انباشت چربی درون شریان ها ایجاد می شود، یکی از دلایل عمده مرگ و میر بزرگسالان در جوامع پیشرفته و کشورهای پر استرس، به ویژه ایران محسوب می گردد و حال محققین امیدوارند با استفاده از داروی جدید، شایع ترین علت سکته های قلبی را از بین ببرند.

به گفته پژوهشگران، آنزیمی به نام PTP1B را متوقف می کند که در افراد چاق، مبتلا به دیابت یا وضعیت های منجر به التهاب درازمدت دیده می شود. تحریک پروتئین دیگری به نام AMPK که وضعیت فعالیت جسمانی را در بدن شبیه سازی می کند نیز به نتیجه حاصل ارتباط دارد.

یکی از داروهایی که برای درمان سرطان پستان و دیابت ساخته شده بود، اثرات جانبی غیر منتظره و جالبی را از خود نشان می دهد. دانشمندان کشف کرده اند که یک دُز از داروی Trodusquemine می تواند بیماری تصلب شرایین (آترواسکلروزیس) را تا حد زیادی درمان کند.

اگرچه این دارو هنوز در مرحله تست های پیش-بالینی قرار دارد، اما محققین نسبت به نتایج آن در درمان آترواسکلروزیس و دیگر بیماری های قلبی-عروقی بسیار خوشبین هستند. این پژوهش در ژورنال «علوم بالینی» به چاپ رسیده است.

تاکنون بهترین درمان این بیماری، تغییر سبک زندگی عنوان شده اما دانشمندان همواره به دنبال فناوری های جایگزین به منظور درمان التهاب ناشی از این وضعیت در بازه زمانی کوتاه مدت بوده اند. از جمله آزمایشات انجام شده تاکنون می توان به ترکیبات آووکادو و نانوربات های تحویل دهنده داروهای ضد التهابی در بدن اشاره کرد.


اخبار مرتبط

 • بررسی بازی Divinity: Original Sin 2؛ سرانجام خوش بازی تاج و تخت – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • سرمایه گذاری ۱۸۰ میلیارد دلاری چین در زمینه توسعه فناوری مرتبط با ۵G تا سال ۲۰۲۵ – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • شاید هدست واقعیت افزوده اپل در سال ۲۰۱۹ از راه برسد – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • تسلا برای رفع مشکل تولید مدل ۳، کمپانی Perbix را خریداری کرد – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • بررسی کتاپ؛ اپلیکیشنی برای امانت آنلاین کتاب های الکترونیکی – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • برترین اولترابوک‌های سال ۲۰۱۷ – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • استقبال کاربران از iOS 11 کاهش یافته است – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • گواردیولای سیتی؛ حتی بهتر از بارسا و بایرن! + راه اندازی فروشگاه Poly گوگل برای دسترسی رایگان به اشیاء واقعیت افزوده – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *