راه حلی برای کاهش گرما و سرمای جهانی – پوسته وردپرس فروشگاهی

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که با سبک کردن ساختمان ها، جاده ها و سایر زیرساخت ها در مناطق پر جمعیت، تغییر کشت و استفاده از شیوه های کشاورزی بدون شخم می توان گرما و یا سرمای بیش از حد و ناگهانی هوا را که از پیامدهای گرمایش زمین است، به میزان قابل توجهی کاهش داد
برخلاف بسیاری از روش های مهندسی اقلیم برای مقابله با تغییر اقلیم، تاثیر و کارایی بسیاری از تغییرات منطقه ای یاد شده، آزمایش و ثابت شده است. همچنین استفاده از این روش در قیاس با تزریق آئروسل ها (قطرات بسیار ریز مایع و یا جامد) به جو خطرات کمتری دارد.

بر این اساس، محققان ‘مهندسی اقلیم بر پایه زمین منطقه ای’ را راهکار موثری برای کاهش سرما و یا گرمای بیش از حد هوا عنوان کردند و در عین حال یادآور شدند که قبل از اجرایی شدن این راهکار، باید تقاضاهای رقابتی برای استفاده از اراضی را به عنوان مثال برای تولید محصولات غذایی، تنوع زیستی، جذب کربن، مناطق تفریحی و غیره در نظر گرفت.

براساس این گزارش، در مقابل، سایر اشکال پیشنهاد شده مهندسی اقلیم برای مقابله با تغییرات آب و هوا در مقیاس بزرگ، مانند به کارگیری افشانه ائروسل های سولفات در اتمسفر، تلقیح آهن به آب اقیانوس ها و حتی ساخت آینه های غول آسا در فضا، تاثیرگذاری قطعی ندارند و ممکن است سیستم های آب و هوایی را به طور نامنتظره ای تغییر دهند و چه بسا وضعیت را برای برخی کشورها وخیم تر کنند.

این تغییرات اصلاحی می تواند شامل سبک کردن ساختمان ها، جاده ها و سایر زیرساخت ها در مناطق پرجمعیت، تغییر کشت و استفاده از شیوه های کشاورزی بدون شخم باشد.

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که با سبک کردن ساختمان ها، جاده ها و سایر زیرساخت ها در مناطق پر جمعیت، تغییر کشت و استفاده از شیوه های کشاورزی بدون شخم می توان گرما و یا سرمای بیش از حد و ناگهانی هوا را که از پیامدهای گرمایش زمین است، به میزان قابل توجهی کاهش داد.

محققان خاطرنشان کردند: باید به یاد داشته باشیم که مهندسی اقلیم بر پایه زمین یک راه حل جادویی نیست و تنها بخشی از یگ راه حل است و تاثیری بر گرم شدن متوسط هوای زمین و یا اسیدی شدن اقیانوس ها ندارد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

در یک مطالعه مشترک جدید، محققان دانشگاه نیوساوث ولز استرالیا، دانشگاه تاسمانیا در استرالیا، سازمان تحقیقاتی CSIRO در استرالیا و آزمایشگاه ملی ‘نورث وست پسیفیک’ در آمریکا، از طریق مدل سازی، تاثیر تغییر خصیصه های برون فرستی گرما در اراضی کشاورزی و مناطق پر جمعیت در سراسر آمریکای شمالی، اروپا و آسیا را بر گرمای متوسط هوا، گرما و یا سرمای بیش از حد ناگهانی و میزان بارش بررسی کردند.

نتایج این مطالعه که در مجله Nature Geoscience منتشر شد، نشان می دهد مهندسی اقلیم با تغییر و اصلاح ویژگی های سطحی زمین در مناطق پرجمعیت و مناطق کشاورزی در سراسر آمریکای شمالی، اروپا و آسیا، می تواند سرما و یا گرمای بیش از حد و ناگهانی هوا را در این مناطق دو تا سه درجه سانتیگراد کاهش دهد.

نتایج این مطالعه نشان داد که تغییر خصیصه های برون فرستی گرما در زمین های کشاورزی و مناطق پرجمعیت، تاثیر اندکی بر گرمای متوسط هوا و میزان بارش به غیر از آسیا داشت اما گرما و یا سرمای بسیار زیاد را به میزان قابل توجهی کاهش داد.


اخبار مرتبط

 • اتمام فصل اول کاوش محوطه تاریخی سنگ بست فریمان + ذوب‌آهن از قلعه‌نویی برنامه خواست – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • چراغ سبز لواندوفسکی برای انتقال به رئال + هنرمند موسیقی اصیل اهواز درگذشت – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • نقوش رقابت بوکس در سنگ نگاره های تیمره خمین کشف شد – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • یک اثر تاریخی نایین ثبت آثار ملی شد – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • موزه موقت مردم شناسی و صنایع دستی حمیدیه برپا می شود – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • برپایی بازارچه صنایع دستی در کنار تالاب شادگان + راه‌آهن به لیگ دست دوم سقوط کرد – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • درهای مدارس به روی غیرفرهنگی ها باز می شود؟ – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • سفر به «قبرس» ممنوع شده است؟ – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *