سرمایه گذاری ۱۸۰ میلیارد دلاری چین در زمینه توسعه فناوری مرتبط با ۵G تا سال ۲۰۲۵ – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی

اخیراً بانک سرمایه گذاری «Jefferies» که مقر آن در نیویورک است، پیش بینی کرده بود تا سال ۲۰۲۵ میلادی، چین ۱۸۰ میلیارد دلار در زمینه توسعه فناوری مرتبط با ۵G، سرمایه گذاری خواهد کرد

گفتنی است در ماه های اخیر شرکت های چینی تلاش بسیاری برای همگام شدن با پیشرفت های آتی فناوری های مخابراتی ۵G انجام داده اند. به عنوان نمونه هوآوی برای توسعه این فناوری، در حال همکاری گسترده با اپراتورها و سایر شرکت ها است. البته به نظر می رسد در نهایت آمریکا و کره جنوبی پیشرو پیاده سازی تکنولوژی نسل پنجم شبکه های مخابراتی باشند.

اخیراً بانک سرمایه گذاری «Jefferies» که مقر آن در نیویورک است، پیش بینی کرده بود تا سال ۲۰۲۵ میلادی، چین ۱۸۰ میلیارد دلار در زمینه توسعه فناوری مرتبط با ۵G، سرمایه گذاری خواهد کرد.

به دنبال پیش بینی بانک مذکور، «وِی لِپینگ» (Wei Leping)، رئیس کمیته فناوری گروه مخابراتی چین، این تخمین را قابل قبول خوانده و همچنین پیش بینی هزینه سرمایه ای (هزینه‌هایی که برای ایجاد سود در آینده صرف می‌شوند) ۲۸۰ میلیارد دلاری را برای یک دهه آینده کرده است.

هوآوی در ماه های اخیر تلاش بسیاری در زمینه توسعه ۵G انجام داده

لازم است یادآوری کنیم که از سال ۱۳۹۳، مجوز ارائه خدمات نسل سوم، چهارم و نسل های بالاتر شبکه های مخابراتی توسط کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در کشورمان صادر شد، بنابراین اپراتورها برای ارائه ۵G نیاز به دریافت مجوز جدیدی ندارند. همچنین با توجه به آزمایش موفقیت آمیز شبکه ۵G توسط ایرانسل، به نظر می رسد اپراتورهای کشورمان نیز قصد دارند همگام با جریان جهانی حرکت به سوی این تکنولوژی قدم بردارند.

بر اساس آخرین تخمین ها پیاده سازی فناوری ۵G در سال ۲۰۱۹ محقق خواهد شد. همچنین پیش بینی ها خبر می دهند که تا سال ۲۰۲۳، تعداد ۱ میلیارد و تا سال ۲۰۲۵ تعداد ۲ میلیارد دیوایس در سراسر جهان به این شبکه متصل خواهند شد.

ایرانسل در ۲۹ شهریور سال جاری شبکه ۵G را با موفقیت آزمایش کرده بود. در تصویر نتیجه این آزمایش را مشاهده می‌کنید. دو مانیتور اول، دو کاربر نمادین را نشان می‌دهند که هر یک می‌توانند بالاتر از ۱۰ گیگابیت بر ثانیه دیتا دریافت کنند. مانیتور سوم، جمع دیتای ارائه شده به دو کاربر است.


اخبار مرتبط

 • بررسی بازی Divinity: Original Sin 2؛ سرانجام خوش بازی تاج و تخت – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • سرمایه گذاری ۱۸۰ میلیارد دلاری چین در زمینه توسعه فناوری مرتبط با ۵G تا سال ۲۰۲۵ – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • شاید هدست واقعیت افزوده اپل در سال ۲۰۱۹ از راه برسد – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • تسلا برای رفع مشکل تولید مدل ۳، کمپانی Perbix را خریداری کرد – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • بررسی کتاپ؛ اپلیکیشنی برای امانت آنلاین کتاب های الکترونیکی – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • برترین اولترابوک‌های سال ۲۰۱۷ – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • استقبال کاربران از iOS 11 کاهش یافته است – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • گواردیولای سیتی؛ حتی بهتر از بارسا و بایرن! + راه اندازی فروشگاه Poly گوگل برای دسترسی رایگان به اشیاء واقعیت افزوده – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *