عامل حمله هکی به بازی های زمستانی پیونگ چانگ مشخص شد: بدافزار Olympic Destroyer – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی

در حالی که المپیک زمستانی سال ۲۰۱۸ هم اکنون در پیونگ چانگ کره جنوبی در حال اجرا است، ولی دیروز خبر از حمله سایبری به سرویس های مرتبط با اینترنت و تلویزیون در مراسم افتتاحیه منتشر شد
بنا بر گزارش ها این حمله ارتباطی به لغو شدن نمایش پهپادهای نورانی اینتل در دقایقی پیش از زمان موعد ندارد. بر اساس گزارش ها، این نمایش در پی حضور تعداد زیادی از افراد در محل نمایش و برای جلوگیری از خطرات احتمالی لغو شد. البته در نهایت نمایشی از پیش ضبط شده توسط پهپادها در افتتاحیه پخش شد.

بدافزار نابودگر المپیک دسترسی کامپیوترها به شبکه را قطع کرده

به گفته خبرگزاری رویترز مقامات رسمی این رویداد پیش تر اعلام کرده بودند هنگامی که ورزشکاران در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی در حال رژه رفتن بودند، سرویس های مرتبط با اینترنت و تلویزیون در معرض خطر قرار گرفتند. البته به گفته «سانگ بایک-یو»، سخنگوی کمیته سازماندهی پیونگ چانگ در نهایت تمام مشکلات حل شدند. با این حال این حمله سیستم های حیاتی را هدف قرار نداده بود.

در حالی که المپیک زمستانی سال ۲۰۱۸ هم اکنون در پیونگ چانگ کره جنوبی در حال اجرا است، ولی دیروز خبر از حمله سایبری به سرویس های مرتبط با اینترنت و تلویزیون در مراسم افتتاحیه منتشر شد. حالا رویترز گزارشی مبنی بر نحوه کارکرد این حملات را منتشر کرده است.

از سوی دیگر گزارشگرانی که به واسطه دسترسی به شبکه وایفای، رویداد افتتاحیه المپیک زمستانی را پوشش خبری می دادند، نتوانستند از شبکه برای ارائه گزارش های خود بهره ببرند.

بر اساس گزارش جدید رویترز، ویروسی که «Olympic Destroyer» یا نابودگر المپیک نامیده شده، این اتفاقات را رقم زده. این اطلاعات که از طریق شرکت های امنیتی سیسکو سیستمز، CrowdStrike و FireEye فراهم شده خبر از تحلیل کد کامپیوتری می دهند که به عنوان یک بدافزار طراحی شده بوده و با حذف برخی از فایل های حیاتی سیستمی کامپیوترها، اقدام به قطع دسترسی آنها به شبکه کرده. به این ترتیب کامپیوترهای آلوده غیر قابل استفاده می شدند.

حملات دسترسی به سایت المپیک را قطع کردندو بسیاری از کاربران قادر به چاپ بلیط نبودند

سه کمپانی امنیتی یاد شده در نهایت اعلام کرده اند هنوز به هویت افرادی که پشت این حمله بوده اند پی نبرده اند. این حملات همچنین موجب قطع دسترسی به وبسایت المپیک شده بود و به این ترتیب بسیاری از افراد نتوانسته بودند بلیط های خریداری شده رویدادهای ورزشی المپیک زمستانی را چاپ کنند.


اخبار مرتبط

 • بعد از «سروش» نوبت به «بله» رسید؛ دو پیام‌رسان ایرانی از اپ استور اپل حذف شدند + سپاهان با توپ پر به نقل و انتقالات می‌آید! – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • لیپ موشن ارزان‌ترین هدست واقعیت افزوده را طراحی می‌کند؟ – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • کلونی دیگر از اسنپ‌چت؛ اینستاگرام قابلیت Nametag را آزمایش می‌کند – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • لزوم بازنگری تعریف رده‌بندی شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور، استارتاپ‌ها نادیده گرفته نشوند – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • پهپاد ۲۰ هزار دلاری روسی در اولین پرواز نابود شد [تماشا کنید] – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • بهشت از نوع خودرویی؛ گردهمایی ۳۵۰ سوپر اتومبیل در انگلستان برگزار شد [تماشا کنید] – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • قیمت، شرایط و ابهامات خرید پیش فروش سکه طلا از امروز – روزیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • اعلام رقم پیشنهاد لاتزیو به سردار آزمون + دادگاهی در روسیه حکم به فیلترینگ فوری پیام‌رسان تلگرام در این کشور داد – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *