گوگل اطلاعات کاربران موبایل نزدیک به یک حادثه را به پلیس ارائه داد – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی

بر اساس گزارش ها گوگل احتمالاً بدون سر و صدا به پا کردن در حال کمک به کارآگاهان پلیس محلی است که در جستجوی دو مرد مسلح در شهر «رالی» ایالت الینوی مرتکب جرم شده اند
«ما فرایند های از مدت ها پیش ایجاد شده ای داریم که مشخص می کنند که چگونه مجریان قانون می توانند درخواست اطلاعات کاربرانمان را ارائه دهند. ما هر درخواست (ارائه شده از سوی مجریان قانون) را به دقت بررسی می کنیم و هرگاه که این درخواست ها به شدت گسترده باشند، آنها را رد می کنیم».

گوگل قبلاً گفته بود که در سال های اخیر بین ۷۵ هزار تا ۸۰ هزار درخواست افشای اطلاعات را در هر دوره ۶ ماهه دریافت کرده و بنا بر آخرین گزارش ها، به ۶۵ درصد از این درخواست ها پاسخ داده است.به این ترتیب ممکن است اطلاعات افراد بسیاری که در اتفاق اخیر توسط گوگل منتشر شده، بی دلیل فاش شود، بدون اینکه حتی هیچ دخالتی در جنایات مطرح شده داشته باشند.

تقریباً تمام تلفن های هوشمندی که اکنون به بازار عرضه می شوند از طریق GPS، شبکه های وای-فای و یا آنتن های شبکه های موبایل، قابل مکان یابی هستند. البته کاربران می توانند ردیابی موقعیت را در موبایل های خود غیر فعال کنند، ولی باز هم از طریق شبکه وای-فای که به آن متصل هستند و یا شبکه های مخابراتی ردیابی آنها برای افراد یا شرکت های شخص ثالث امکان پذیر است.

بنا بر اطلاعاتی که منتشر شده، پلیس نه تنها اطلاعات موبایل های مضنونین را از گوگل درخواست کرده، بلکه تقاضای اطلاعات سایر موبایل های منطقه ای که جنایت در آن اتفاق افتاده را نیز طلب کرده است.

در حال حاضر گوگل پاسخ دقیقی به ادعاهای مطرح شده در مورد همکاری با پلیس ارائه نداده و تنها این گونه بیان کرده:

بر اساس اظهار نظر های قاضی، به نظر می رسد که اگر گوگل تحت فشار قرار بگیرد، اطلاعات بیشتری را در اختیار مجریان قانون قرار خواهد داد.

در مورد پرونده یکی از قتل هایی که انجام شده، پلیس اطلاعات تمام موبایل های موجود در یک منطقه ۱۷ هکتاری را از گوگل درخواست کرده؛ منطقه ای که هم شامل خانه های مسکونی و هم شامل اماکن تجاری بوده. در مورد دیگری نیز پلیس این شهر درخواست اطلاعات موبایل های موجود در ده ها آپارتمان در یک مجموعه مسکونی را ارائه داده است.

اگر گوگل تحت فشار قرار گیرد، احتمالاً اطلاعات بیشتری از کاربران را در اختیار پلیس قرار می دهد

«ما بدون طی کردن فرایندهای دیگر نمی توانیم پیام های متنی، ایمیل ها یا تماس های تلفنی را دریافت کنیم».

موقعیت اکثر تلفن های هوشمند قابل مکان یابی است

بر اساس گزارش ها گوگل احتمالاً بدون سر و صدا به پا کردن در حال کمک به کارآگاهان پلیس محلی است که در جستجوی دو مرد مسلح در شهر «رالی» ایالت الینوی مرتکب جرم شده اند.

پلیس اطلاعات موبایل های منطقه ای ۱۷ هکتاری را از گوگل درخواست کرده

همچنین به گفته سخنگوی پلیس شهر مذکور درخواست تنها محدود به دستگاه هایی که از سیستم عامل اندروید گوگل بهره می برند، نبوده، بلکه شامل تمامی اپلیکیشن های گوگل بوده که مبتنی بر موقعیت کاربران هستند. بر اساس گزارشات پیش از این نیز در ایالت کالیفرنیا پلیس از طریق حکم جستجو، از روشی مشابه برای دریافت اطلاعات بهره برده بود.

از سوی دیگر یکی از قاضیان اعلام کرده اطلاعاتی که گوگل ارائه داده شامل شماره های ناشناس بوده و هیچ محتویاتی از کاربران را شامل نمی شده. به گفته او:


اخبار مرتبط

 • بعد از «سروش» نوبت به «بله» رسید؛ دو پیام‌رسان ایرانی از اپ استور اپل حذف شدند + سپاهان با توپ پر به نقل و انتقالات می‌آید! – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • لیپ موشن ارزان‌ترین هدست واقعیت افزوده را طراحی می‌کند؟ – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • کلونی دیگر از اسنپ‌چت؛ اینستاگرام قابلیت Nametag را آزمایش می‌کند – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • لزوم بازنگری تعریف رده‌بندی شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور، استارتاپ‌ها نادیده گرفته نشوند – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • پهپاد ۲۰ هزار دلاری روسی در اولین پرواز نابود شد [تماشا کنید] – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • بهشت از نوع خودرویی؛ گردهمایی ۳۵۰ سوپر اتومبیل در انگلستان برگزار شد [تماشا کنید] – دیجیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • قیمت، شرایط و ابهامات خرید پیش فروش سکه طلا از امروز – روزیاتو – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • اعلام رقم پیشنهاد لاتزیو به سردار آزمون + دادگاهی در روسیه حکم به فیلترینگ فوری پیام‌رسان تلگرام در این کشور داد – پوسته وردپرس فروشگاهی
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *